Prezentacja uniwersalnego układu automatyki SZR MP4/5
polish
Uniwersalny układ
przełączania
zasilania
MP4/5

Układy automatyki MP4/5 to kompletna platforma do wykonania wyrafinowanych technologicznie układów przełączania zasilania. Przygotowane są one do obsługi maksymalnie 4 zasilań (w tym agregatu prądotwórczego) oraz 5 wyłączników / rozłączników / styczników dowolnego producenta.

Głównym naciskiem przy pracach projektowych było stworzenie inteligentnego, niezawodnego i przyjaznego dla użytkownika urządzenia. U nas klient otrzymuje wachlarz niespotykanych dotąd funkcji oraz możliwości szybkiego i sprawnego dostosowania ich do swoich potrzeb i oczekiwań. Jednocześnie jesteśmy ciągle otwarci na nowe pomysły i sugestie. Dzięki temu nasze oprogramowanie jest ciągle rozwijane i udoskonalane o coraz to nowsze funkcje. Co ważne istnieje możliwość wgrania nowszej wersji oprogramowania do starszych układów. W ten sposób użytkownik wie, że nie musi wymieniać całego układu, aby otrzymać nowe funkcje.

Automatyka MP4/5 pomimo mnogości opcji i systemów które mogą być konfigurowane przez użytkownika posiada przejrzysty i bardzo czytelny interfejs graficzny. Za komunikację pomiędzy człowiekiem, a sterownikiem odpowiada graficzny (kolorowy) panel operatorski z ekranem dotykowym. Dzięki temu obsługa jest intuicyjna, a dotarcie do wszelkich informacji bardzo szybkie.

Dzięki niemu można osiągnąć:

  • zmniejszenie ilość zaników zasilania na obiekcie
  • zmniejszenie do minimum przerw w zasilaniu obiektu
  • wyeliminowanie rozbudowanej automatyki w agregacie (agregat nie analizuje zasilań, a jedynie wykonuje polecenie automatyki)
  • wyeliminowanie braku zasilania obiektu w sytuacjach awaryjnych (awaria wyłącznika, czy też zadziałanie zabezpieczenia w wyłączniku)
  • kontrola stanu agregatu prądotwórczego, o jego awarii dowiemy się w trakcie normalnej eksploatacji, a nie w sytuacji awaryjnej gdy agregat powinien zasilać obiekt
  • szeroko pojęta prewencja jak np. badanie stanu napędów silnikowych w wyłącznikach
  • zdalny monitoring układu wraz z odczytem analizatorów sieci
  • przekazanie zewnętrznej firmie usług zdalnego nadzoru nad rozdzielnicą (zdalna kontrola poprawności działania układu i ewentualne natychmiastowe wyjazdy serwisowe)